روش ها

روش ها

نسخه های کاربردی و کوتاه

محل لوگو

نظرسنجی سایت

به نظر شما تولید محتوا در کدام حوزه بهتر است؟

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 1020
  • بازدید دیروز : 142
  • بازدید کل : 262709

روش استفاده صحیح از کارت ویزیت


روش استفاده صحیح از کارت ویزیت

داشتن کارت ویزیت در عصر ارتباطات موضوع عادی هست. چه افرادی که قصد دارند با کارت ویزیت محصول یا تجارتشان را معرفی کنند و چه افرادی که کارت ویزیت شخصی دارند و اطلاعات تماسشان را در آن درج کرده اند. به نظر می رسدکه وجود این کارت باعث سوء برداشتی شده است.

اغلب ما فکر می کنیم وقتی کارت ویزیتمان را به فردی می دهیم دلیل برای این می شود که آن فرد هم روزی که به کالا یا خدمات ما احتیاج داشت حتما با ما تماس می گیرد!

شکی در این نیست که کارت ویزیتمان را باید به دیگران بدهیم، صحبت ما درباره ی نگرش بعد از دادن کارت ویزیت می باشد. بعضی ها فکر می کنند همین که کارت را به دیگران دادند، می تواند ضامن فروش بیشتر آنها بشود در حالی که اصلا این گونه نیست. دلیلی وجود ندارد که مشتری ها ما را به خاطر بسپارند. وقتی که کارت ویزیت را به کسی می دهیم و قصد داریم یک رابطه ای ایجاد کنیم، حفظ این رابطه وظیفه مشتری نیست و این ما هستیم که با تماس های بعدی،مراجعات، پیگیری ها و یادآوری های بعدی در صدد حفظ این رابطه بر می آییم.

پس بدانیم که دادن کارت ویزیت به تنهایی ضامن بقای رابطه ی شما با مشتری های بالقوه و بالفعل شما نیست. بلکه حتما مجموعه اقداماتی برای تداوم رابطه و به یاد ماندن مشتری لازم است.

پس مراقب کارت ویزیت هایی که خرج می کنید باشید!

  انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۷               تعداد بازدید : 150

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

نسخه های کاربردی و کوتاه

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما