روش ها

روش ها

بر اساس آموزه های عرفانی

محل لوگو

روش های ایجاد کمپین های موفق بازاریابی مستقیم


روش های ایجاد کمپین های موفق بازاریابی مستقیم

روش ها- عمدتاً در سه جزء در بازاریابی وجود دارد: پیام، رسانه ها برای ارائه آن، و بازار برای دریافت و پاسخ به آن. هیچ یک از این ها نمی تواند بدون دیگری کاربردی داشته باشد، این بدین معنی است که هر کدام دیگری را تغذیه می کند.چندین روش برای تضعیف این مثلث بازاریابی وجود دارد، اما تنها یک روش برای دریافت صحیح آن وجود دارد: پیام مناسب، بازار مناسب، رسانه مناسب.

اکنون بیایید تا به طور مؤثر و همزمان به این سه بخش کاربردی نگاهی بیندازیم.

بازارها

وقتی شما تصمیم می گیرید تا از رسانه ها استفاده کنید، بسیار مهم است که بدانید برای رسیدن،جذب کردن، علاقه مند کردن و ترغیب چه کسی می کوشید و بدانید آنها مایلند به چه شکلی به آنها پیشنهاد شود و اطلاعات و پیشنهادها را دریافت کنند. وقتی شما پیام خود را آماده می کنید باید بدانید این پیام برای چه کسی مناسب است و برای چه کسی مناسب نیست.

با این حال بازاریابی بیشتر محصول محور است، نه مشتری محور. و عمدتا بازاریابی بسیار گسترده، مبهم و عمومی است نه محدود، متمرکز و خاص. متاسفانه اکثر بازرگانان نمی توانند به طور صحیح و کامل توضیح دهند چه کسی می‌خواهد پاسخ دهد، چه کسی مشتری ایده آل آنها یا چه کسی مشتری فعلی شان است.

من با بسیاری از نمونه ها در طول این سال ها سر و کار داشته ام. بگذارید درباره نمونه ا‌ی به شما بگویم که آموزنده است. من کارهای بسیار زیادی با یک پزشک کایروپراکتیک خاص انجام دادم.ما بهطورخیلی دقیق بایگانی‌های او و بیمارانش را بررسی کردیم تا به اکثریت بیماران بیمه شده نقدی او که دو چیز مشترک داشتند پی ببریم: یکی اینکه آنها به جای ویزا کارت یا مستر کارت با استفاده از کارت های امریکن اکسپرس پول خود را پرداخت کرده اند، و دوم اینکه که آنها در مجله Prevention عضو بودند.

در پایگاه ایمیل های تجاری، شما می توانید فهرست مشترکین مجله Prevention را که بر اساس کدپستی و همچنین از طریق جنسیت، سن و... دسته‌بندی شده‌اند اجاره کنید، و فهرست دارندگان کارت اعتباری امریکن اکسپرس را بر اساس کد پستی اجاره کنید، موکل من تنها فهرست افرادی را که در هر دو فهرست وجود داشتند انتخاب کرده است. چون او می بایست حداقل پنج هزار اسم را از فهرست اجاره می‌کرد، این کار برای او ۷۰۰ دلار هزینه در بر داشت و او تنها توانست اسامی ۲۷ نفر را در حوزه اش به دست آورد. یعنی در ازای هر نام حدود ۲۶ دلار پرداخت کرد. بسیاری از صاحبان کسب و کار فریاد می زنند که «این پول بسیار زیادی است!» اما از ارسال ۲۷ ایمیل متوالی، او توانست ۱۱ نفر را به دفتر خود بکشاند، که نتیجه آن 9 بیمار، 800/27 دلار درآمد فوری، به اضافه ارزش بلند مدت و ارجاعات. این قدرت بالقوه لیزر بازاریابی هدفمند است. مردم به راحتی و به سرعت به اطلاعاتی که مستقیماً با علایق آنها مرتبط هستند علاقه‌مند می‌شوند. به ویژه اطلاعاتی که اسرار جذاب، راه حل مسائل، پیشگیری از خطرات بزرگ و مزایای اغواکننده را وعده می‌دهند. این تجویزی برای پیشرفت غیرمنتظره ارتباطات جذاب است.

یک راه خوب برای فکر کردن درباره اطلاعاتی که می توانید ایجاد کنید و پیشنهاد دهید، مانند طعمه است و یک اصل مهم این است که «طعمه را با آن موجود تطبیق دهید.» در بازاریابی، «طعمه» به معنای دو چیز است: پیام شما و هر چه شما برای جرقه زدن یک واکنش مستقیم ارائه می دهید، این می‌تواند نوشته های چاپی و اطلاعات به عنوان یک خدمت رایگان یا یک هدیه باشد.

بیشتر بازرگانان با تبلیغات و بازاریابی شان به نتایج ضعیفی می‌رسند زیرا آنها هیچ طعمه ای ندارند، یا طعمه شان برای کسانی که می خواهند جذب کنند اشتباه و نامناسب است. یک موضوع مهم تر درباره طعمه این است که بیشتر بازاریابی کسب و کار، عمومی، برای همه به یک اندازه مناسب است. بازاریابی بیشتر با ابزارهای عمومی انجام می شود مانند: یک بروشور، یک کاتالوگ و یک وب سایت برای همه.

 

برای اینکه در بازاریابی حرفه ای شوید کتاب زیر را بخوانید.

برای خرید روی جلد کتاب کلیک کنید

کتاب بازاریابی

رسانه ها

فهرست انتخابهای رسانه ای شما طولانی است، و آنها به سرعت در حال گسترش هستند. بنابراین چگونه تشخیص می‌دهید که چه رسانه ای مؤثر و ضروری است؟ اول اینکه این مسئله بسیار متفاوت از کسب و کار است. و مهم‌تر از همه کسی است که این رسانه ها می‌خواهند جذب کنند، آیا آن شخص توجه می‌کند و به رسانه‌ها واکنشی نشان می‌دهد؟ یک نکته حتمی این است که اگر این رسانه نتواند برای ارائه یک پیام پاسخگویی مستقیم استفاده شود آن را کنار بگذارید.

توجه کنید که تنها آنچه مخاطبان مورد نظر شما ترجیح می‌دهند و با آنها سرگرم می شوند مهم است، نه آنچه شما ترجیح می دهید.

ماموریت شما این است که تا می توانید سعی کنید روش هایی را برای استفاده از رسانه های مختلف پیدا کنید. بیشتر صاحبان کسب و کار تنها به یک، دو یا سه ابزار جذب مشتری وابسته هستند، و خودشان را با ایجاد وقفه ناگهانی در کسب و کار و رقابت تهاجمی‌تر آسیب پذیرتر می کنند.

  انتشار : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸               تعداد بازدید : 148

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

نسخه های کاربردی و کوتاه

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما